Fórum skupiny       /       Škola poz. myslenia        Fórum školy  
Template
Template
Template
Template 24.09.2023 Template

Hlavné menu

 
Template
Alkohol k práci nepatrí PDF Tlačiť Email
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Jozef Mališ   
26.02.2008
Počet zobrazení článku: 5591
     Kto sa venuje niektorej z platených svadobných profesií a chce podať super výkon, musí mať triezvu hlavu a do dobrého výsledku ho musí hnať radosť a nadšenie a nie alkohol.

     Kameramani, fotografi, hudba, obsluha ale aj starejší, sú v práci a majú za to riadne zaplatené. Na pitie majú nárok len svadobní hostia. Preto, tí skutočne dobrí, alkohol odmietnu a ak si s Vami pripijú, tak len symbolicky, aby Vás neurazili.
     Preto si dajte pozor na tých, ktorí si doprajú počas svadobného večera alkoholu viac, ako je to prípustné. Ak budete mať pocit, že kapela, kamera alebo starejší viac sedí a konzumuje, pripomeňte im svoje povinnosti - prečo boli na svadbu pozvaní. Predsa sú raz v práci, tak nech sa tak aj správajú.
      Vy ich platíte, tak máte plné právo na zodpovedný výkon!

      Osobne som odohral množstvo hudobných produkcií a pre rôznych ľudí. Dokonca som niekoľko rokov hrával i pre majiteľa jedného podniku, ktorý má problém vychádzať s ľuďmi i so svojimi zamestnancami. Ale, pretože som sa nekompromisne snažil držať sa spomínaných rád a aj vďaka nim som dosahoval zodpovedajúce výkony, nikdy som nemal žiadne pracovné problémy s ním, ani s nikým iným.

     Úprimne Vám želám, aby ste na svojej svadbe spomínané situácie riešiť nemuseli, ale keď sa už tak stane, nebojte sa slušným spôsobom a otvorene povedať:
      Kto bol na svadbu pozvaný sa zabávať a kto je tam pracovne a hlavne - kto koho platí!


Hľadanie si ženícha podľa hmatu.
I takáto nevinná zábava pomôže na svadbe vytvoriť dobrú náladu.

Na svadbe manželov Dadajových


     Veľmi rada reagujem na túto tému, pretože ako členka kapely sa často stretávam s tým, že niektorí kameramani si radi vypijú a potom je s nimi ťažká práca.
     Na šťastie ich nie je až tak veľa, ale práca s tými, ktorí berú svoje povinnosti na ľahkú váhu nie je najlepšia.

      Neustále čakanie pokým sa dorozprávajú, pripravia, pokým ich vôbec nájdeme medzi fajčiacimi hosťami no je to neustále ťahanie niekoho ku svojim povinnostiam. Ja osobne nemám zľutovanie s takýmito kameramanmi ani starejšími. Tak isto ani muzikantov, ktorí popíjajú nedoporučujem žiadnym záujemcom, pretože nechcem, aby kazili meno tým poriadnym a zodpovedným kameramanom, fotografom, starejším a kapelám.

     Vy, ako objednávatelia máte plné právo žiadať, aby sa stavali spomínané osoby zodpovedne ku svojej práci a ak tak neurobia, nebojte sa im to povedať. Vyjadrite svoju nespokojnosť a ak nenastane náprava, tak ich pošlite domov. Nezaslúžia si byť ďalej na svadbe, a takisto im povedzte, že im urobíte patričnú reklamu na internete. 
     Určite si zvážia, či budú riskovať zlé meno, alebo sa spamätajú a začnú brať svoju prácu vážne.

     Zároveň chcem poďakovať všetkým kameramanom, fotografom / kám, starejším, kapelám a diskdžokejom, ktorí majú svoju prácu radi a k veselej nálade ich neženie alkohol, ale radosť a nadšenie k svojej profesii.
Ďakujem!!!
S pozdravom Vierka
 
< Späť   Ďalej >
Template
Template Template Template
 

Vyhľadávanie

Štatistiky

Template Template