Fórum skupiny       /       Škola poz. myslenia        Fórum školy  
Template
Template
Template
Template 22.10.2021 Template

Hlavné menu

 
Template
Čo pre mňa znamená svadba? PDF Tlačiť Email
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal Vierka Giertlová   
26.02.2008
Počet zobrazení článku: 7920
Čo mne, ako človeku, symbolizuje svadba? Čo to vlastne znamená?
Je to len zvyk ako sa ukázať pred druhými, alebo je to sviatosť, v ktorú ja ako osoba verím?


Ak sa rozhodnete robiť svadbu v kruhu rodiny je jasné, že svadba by mala mať aj nejakú tradíciu. Sobášiť sa len preto, že chcem mať peknú obrúčku, sa veru neoplatí. Musím sa zastaviť a zamyslieť. Čo mne, ako človeku symbolizuje svadba? Čo to vlastne znamená. Je to len zvyk ako sa ukázať pred druhými, alebo je to sviatosť, v ktorú ja ako osoba verím? Ak je to tak, potom aj niektoré tradície symbolizujúce svadbu nemožno vynechať.

Názor ako:
"Ja odobierku nechcem!"
dosť dobre nechápem a ani asi nepochopím. Ja viem, že je to všetko vec presvedčenia, ale častokrát je to aj neznalosť veci, prečo sa niektorí mladí takto vyjadrujú.
Ctiť si a milovať svojich rodičov, ktorí vám do života dali najviac, by sme si mali celý život. No pri bežných povinnostiach nemáme čas na to, aby sme prejavili lásku a vďaku. Dnešný hektický život nám našu myseľ zamestnáva bežnými starosťami.
Tak prečo by som nevyužila túto príležitosť tejto krásnej chvíľky na to, že pred všetkými poviem svojim rodičom, ako veľmi si ich vážim, a že im ďakujem za všetko čo pre mňa urobili. Veď určite toho nebolo málo.

Poznám mnoho ľudí, ktorí tak neurobili a až po smrti svojich rodičov si uvedomili ako im chýbajú, a že im nestihli povedať ani to slovko "ďakujem!"
Sú žiaľ aj rodičia, za ktorých sa svoje deti viac hanbia, ako sú hrdí. To však neznamená, že ak vaši rodičia vo svojom živote nezvládli niektoré veci, že vás ako svoje deti nemali radi.
Aj v takomto prípade treba vedieť odpustiť, poďakovať a zachovať si lásku.
Nezabúdajte, že nakoniec aj vy raz budete rodičia a tiež možno nezvládnete všetky veci tak, ako by ste chceli.


Odobierka

Na svadbe manželov Dekýšových
 
< Späť   Ďalej >
Template
Template Template Template
 

Vyhľadávanie

Štatistiky

Template Template