Fórum skupiny       /       Škola poz. myslenia        Fórum školy  
Template
Template
Template
Template 21.09.2020 Template

Hlavné menu

 
Template
O únose nevesty PDF Tlačiť Email
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Jozef Mališ   
27.02.2008
Počet zobrazení článku: 7461
Tento bod je veľmi dôležitý, lebo zle načasovaný a zorganizovaný veľmi nepriaznivo ovplyvňuje konečný výsledok svadby a treba sa nad nim vážne zamyslieť.

Únos bol zvyk, ktorý sa voľakedy dávno robil o pol noci. Bol to úplne iný únos, ako sa robí dnes a mal úplne iný význam, aký sa mu prikladá dnes. My so starejším, máme nacvičený 20 min. program, počas ktorého okrem iných vecí vysvetlíme hosťom aj to, ako únos prebiehal.

Ale dnešný únos rozhodne neodporúčame, hoci ho akceptujeme, keď sa mladý preň rozhodnú.
Prečo?
Únos takmer vždy naruší svadobnú zábavu. Keď mladomanželia a väčšina svadobných hostí odíde na únos, v sále ostane pár skleslých hostí, ktorí sa ešte môžu aj uraziť, (načo si ma sem pozvali, keď sa chcú zabávať sami).

Tiež treba spomenúť, že keď je únos zorganizovaný v nesprávnom čase, nedovolí podávať jedlo. To potom sťaží prácu v kuchyni a jeho prihrievanie zas zníži kvalitu.

Tiež treba spomenúť, že je to risk ísť autom, ak ste požili nejaký ten alkohol. Môže sa stať nehoda a potom je celá svadba v háji.
Stalo sa nám, že sa svadobníci spoľahli na to, že ich s nevestou policajti nebudú kontrolovať, ale žiaľ prišli o papiere. Našťastie to však nemalo tragický koniec.

Stručne povedané! Naše skúsenosti s únosmi sú, že skoro vždy sa únos prejaví ako najväčší narušiteľ dobrej nálady na svadobnom dianí.
Ak aj tak trváte na jeho uskutočnení, snažte sa ho za pomoci starejšieho správne načasovať a ak sa nezdržíte dlho, potom môže dopadnúť relatívne dobre.
 
< Späť
Template
Template Template Template
 

Vyhľadávanie

Štatistiky

Template Template