Fórum skupiny       /       Škola poz. myslenia        Fórum školy  
Template
Template
Template
Template 24.09.2023 Template

Hlavné menu

 
Template
O záverečnom poďakovaní PDF Tlačiť Email
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal Jozef Mališ   
28.02.2008
Počet zobrazení článku: 4881
     Záverečné poďakovanie je veľmi dôležitá vec a dáva vynikajúci punc za každou vydarenou spoluprácou, nielen za svadbou.

     Treba si uvedomiť, že na dosiahnutí najlepšieho výsledku svadby sa nepodieľa len starejší alebo kapela. Je to spolupráca všetkých zúčastnených počnúc mladomanželmi, svadobnými rodičmi a blízkou rodinnou, svadobnými hosťami, obsluhujúcim personálom a krčmárom, starejším a kapelou, kameramanom a fotografom. Každý jeden z nich sa svojim konaním počas svadobného diania automaticky pričiní na jeho dosiahnutí. A tak je samozrejmé, že poďakovať treba všetkým.

     Poďakovanie by sa malo uskutočniť na záver a mal by ho realizovať ten, kto je v tom zbehlý a má prehľad. V našom prípade je na to najvhodnejší starejší, ktorý režíruje celé svadobné dianie.

     V súčasnosti však nastáva problém ten, že do záveru už nezostávajú všetci svadobní hostia ako voľakedy, ale z pravidla odchádzajú už po vykrúcanke. A keď na záver príde rad na poďakovanie, tak sa tam (zvyčajne) nachádza len tretina zo zúčastnených.

     Preto náš návrh znie, že treba poďakovanie presunúť na záver vykrúcanky, ale s vysvetlením, prečo sa to tak realizuje. A s prízvukovaním, že svadobná zábava pokračuje ďalej.
 
Ďalej >
Template
Template Template Template
 

Vyhľadávanie

Štatistiky

Template Template