Fórum skupiny       /       Škola poz. myslenia        Fórum školy  
Template
Template
Template
Template 05.12.2022 Template

Hlavné menu

 
Template
Zoznamka PDF Tlačiť Email
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal vierka   
17.04.2008
Počet zobrazení článku: 7647
Milí snúbenci.
Tento príspevok s názvom "zoznámenie hostí" je pre úspech celej svadobnej zábavy najdôležitejší.

Ako to býva zvykom, na svadbách väčšinou sedia rodiny rozdelené tak, že po ženíchovej strane sedí jeho rodina a na strane nevestinej zas nevestina rodina. Čo sa však dosť často stáva? Ak sa ľudia z týchto dvoch rodín medzi sebou nepoznajú, počas celej noci na seba pozerajú, navzájom sa pozorujú, ale nebavia sa spolu, pretože málokedy nájdu odvahu prelomiť ľady a prihovoriť sa neznámej osobe. Potom tak strnulo vyzerá aj zábava na parkete a celkovo celý svadobný program nie je možné robiť bez spolupráce svadobných hostí. Preto je nesmierne dôležité, aby sa tieto neviditeľné "bariéry" prelomili hneď v úvode. Je viacero spôsobov, ako predstaviť rodinu. Nám sa však najviac páči banketový spôsob. Zoznámenie prebieha asi takto. Na tanečný parket pozveme celý vrch stola ( nevestu, ženícha a svadobných rodičov). Prinesú si so sebou pohár s nápojom, ktorý konzumujú. Potom vyzveme hostí, aby prišli tiež na tanečný parket s pohárikom v ruke a každý musí prejsť okolo ženícha, nevesty a rodičov s tým, že sa im predstaví, štrngne si s nimi a tak trocha sa z očí do očí predstavia navzájom. Ľudia takto postupne prechádzajú popri mladomanželoch a tí, čo sa predstavia, ostanú na parkete a vytvárajú kruh. Keď sa všetci zoznámia, kruh sa uzavrie a všetci ešte raz spoločne pripijeme a zvoláme na zdravie mladomanželom. Neverili by ste, aká vrava nastane počas takejto zoznamky. Je to až neuveriteľné, keď pozorujete hostí, ako padajú všetky bariéry a ako sa ľudia navzájom spriateľujú. No a nehovorím o tom, aká fantastická atmosféra nastane v sále počas zábavy. Preto ak chcete, aby sa hostia na vašej svadbe príjemne cítili, ako medzi svojimi a aby sa dobre zabavili, tak zoznamku určite zaraďte do programu na vašej svadbe. Úspech celej svadby spočíva v spolupráci všetkých zúčastnených ( nevesty, ženícha, svadobných rodičov, starejšieho, hudby, ale tak isto aj svadobných hostí ) a lepšia príležitosť zapojiť ich do spolupráce sa už asi ťažko vyskytne, ak nevyužijete zoznamku.

Ahojte Si zlatá Vierka Posielam ti pusu, veľmi dobrý článok, len ho doplním o pár informácií.

Citácia:
"zoznámenie hostí" je pre úspech celej svadobnej zábavy najdôležitejší.
Nemyslím si, že zoznamka je najdôležitejšia pre dosiahnutie úspechu, ale určite patrí k tým veľmi dôležitým momentom.

Už dávno pozorujem, že úspech svadobnej zábavy, ale nielen jej i každej teamovej činnosti, je ukrytý v príkladnej spolupráci všetkých zúčastnených a ešte vo vzájomnom pochopení a tolerovaní sa. A je jedno, či je to pracovná, športová, spoločenská, či iná činnosť, alebo spolužitie v rodine, vždy je to len a len o spolupráci. A tej sa lepšie darí tam, keď sa ľudia vzájomne nestránia, a neizolujú, ale sa zoznámia a priateľsky k sebe správajú. A na svadbách práve zoznamka veľmi pomáha vytvoriť takúto atmosféru.

Hrali sme i také svadby, na ktorých ľudia vzájomne nespolupracovali, ale tvorili samostatné skupinky, alebo sa nedajbože na seba hnevali. Je samozrejmé, že i tomu zodpovedal výsledok, lebo to viem porovnať.
Našťastie sa však častejšie stretávame s príkladnou spoluprácou, a to je nielen potom pre nás i oveľa väčšia radosť hrať, ale samotní svadobní hostia, odchádzajú zo svadby priam nadšení.

Preto som jednoznačne za realizovanie zoznamky na svadbe, lebo sa ešte ani raz nestalo, že by nepomohla a nepodporila spoluprácu.


S pozdravom Jojo Ahoj Ahoj Ahoj Ahoj Ahoj Ahoj Ahoj
 
Ďalej >
Template
Template Template Template
 

Vyhľadávanie

Štatistiky

Template Template